Haberler İMAM HATİP LİSELERİ ARASI KURANI KERİM OKUMA, HAFIZLIK VE EZAN OKUMA İL YARIŞMASI İLÇEMİZDE YAPILDI

İMAM HATİP LİSELERİ ARASI KURANI KERİM OKUMA, HAFIZLIK VE EZAN OKUMA İL YARIŞMASI İLÇEMİZDE YAPILDI

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce her yıl İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen Kur’an-ı Kerim Okuma, Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışması 09.03.2013 Cumartesi günü Ardanuç Belediyesi Aşık Efkari Kültür salonunda yapıldı.

İMAM HATİP LİSELERİ ARASI KURANI KERİM OKUMA, HAFIZLIK VE EZAN OKUMA İL YARIŞMASI İLÇEMİZDE YAPILDI

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce her yıl İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen Kur’an-ı Kerim Okuma, Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışması 09.03.2013 Cumartesi günü Ardanuç Belediyesi Aşık Efkari Kültür salonunda yapıldı.

Yarışma Ardanuç İmam Hatip Lisesi Müdürlüğünce organize edildi. Yarışmaya ilçelerden gelen ve okullarında birinci olan öğrenciler katıldı. Halkımız ilçemizde  ilk kez yapılan yarışmaya büyük ilgi gösterdi.Ayrıca programa  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemal YAVUZ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf SARAÇ,İlçe Emniyet Müdürü Muzaffer DURMUŞ İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Şakir FAZLIOĞLU,Ferhan KAYA,İsmail SANCAR ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Metin ÇETİNKAYA      katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylendikten sonra İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf SARAÇ konuşmasında, bu yarışmayı ilçemizde ilk kez düzenlendiğini ve bundan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Yarışmayı izlemek için gelen bütün seyircilere, ilçelerden gelen yarışmacı öğrencilere, jüri üyelerine ve misafirlere hoş geldiniz diyerek yarışacak öğrencilere başarılar diledi. Ardanuç İmam Hatip Lisesi Müdürü Yusuf ORHAN yaptığı konuşmada okullarının bu yıl açılmasına rağmen Ardanuç ta ilkleri yaşattıklarını, onlardan birinin de bu yarışma olduğunu belirtti. Bu organizasyonun hazırlanmasında üstün gayret ve özveriyle çalışan öğretmenlerime, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Ardanuç Belediye Başkanına, katkılarından dolayı Ardanuç esnafına, değerli Ardanuç halkına ve velilerime teşekkür ediyorum dedi. Jüri Başkanı Müftü vekili İlhan AYDIN yarışma kuralları ile ilgili bilgiler verdi. Ardanuç İmam Hatip Lisesi tanıtım sinevizyonundan sonra yarışmaya geçildi.

Yarışma hafızlık dalında tek yarışmacı olan Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ali CÖMERT’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra ilçelerden katılan öğrenciler okudukları sayfalarla seyircilere Kur’an-ı Kerim ziyafeti sundular. Ezan Okuma yarışmasına geçmeden önce Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Osman DELİBAŞ ve öğrencisi Abdullah GÜMÜŞGÖZ beğeni ile izlenen Ney Dinletisi sundular. Yarışmacıların birbirinden güzel okudukları Ezan-ı Muhammediyelerle yarışma tamamlandı.

Jüri üyeleri değerlendirmelerini yaparken Ardanuç İmam Hatip Ortaokulu 5. Sınıf öğrencilerinden oluşan ilahi grubu seslendirdikleri ilahi ve şiirlerle seyircilere unutulmaz ve duygu dolu anlar yaşattılar. Yapılan Jüri değerlendirmesi sonucunda;

Hafızlık Yarışmasında;
İl Birincisi Artvin Anadolu İmam hatip Lisesinden Ali CÖMERT

Kur’an-ı Kerim Okuma Yarışmasında;
İl Birincisi İmam Hatip Lisesinden Hüseyin AKGÜL
İl İkincisiKur’an-ı Kerim Şavşat İmam Hatip Lisesinden Şaban GÖK
İl Üçüncüsü Arhavi Kanuni Anadolu İmam Hatip Lisesinde Okan İSMAİLOĞLU

Ezan Okuma Yarışmasında;
İl Birincisi Borçka İmam Hatip Lisesinden Rıfat YEREBAKAN
İl İkincisi Ardanuç İmam Hatip Lisesinden Yıldıray MERCAN
İl Üçüncüsü Şavşat İmam Hatip Lisesinde Yusuf TEMUR

Yapılan Ödül Töreninden sonra misafirlere ve seyircilere Ardanuç ÇPL pansiyonunun yemekhanesinde yemek ikram edildi.

 

222222

 

 

 Yayın:11.03.2013 - Güncelleme:11.03.2013 - 15:00 - Görüntülenme:126